Site Search

Sposoby na ból pleców

Jeśli cierpi na silny ból pleców i strachu, że operacja może być konieczne, lub gdy operacja jest rekomendowany i kwestionować mądrość tym, możesz spróbować nie chirurgiczne zabiegi fizyczne najpierw.

Chyba, że ból pleców jest wynikiem infekcji, wadami tyłu, lub nowotworu, jakiś rodzaj fizycznej obróbki może prawdopodobnie pomóc. Spójrzmy na niektóre z bardziej popularnych i skutecznych rodzajów leczenia.

Chiropraktyka Therapy

Leczenie chiropraktyka wykazano za najbardziej skuteczne, gdy stosowane w ciągu 2 miesięcy od wystąpienia bólu pleców. Kręgarzy wyrównać kręgosłupa, zwiększenie zakresu ruchu w mięśniach pleców, zwiększenie elastyczności kręgosłupa tkanek miękkich, rozbić blizny i zmniejszyć presję ze zwężonych i wyrównane stawów kręgosłupa, z których wszystkie przyczyniają się do łagodzenia bólu. Zwykle leczenie trwa około 15 minut 3 razy w tygodniu w pierwszym. W ciągu kilku tygodni sesje zmniejszać dopóki nie są na programie technicznego raz w miesiącu lub nawet Chodź się tylko wtedy, gdy to boli.

Akupunktura

Badania przeprowadzone przez National Institutes of Health pokazują, że akupunktura jest bardzo skuteczna w leczeniu bólu pleców. Według teorii akupunktury, energia (znany jako chi) przepływa przez ciało wzdłuż szlaków zwanych meridianami. Jeśli przepływ chi jest przerwany, ból czy choroba może spowodować.

Akupunktury używa bardzo cienkich igieł wprowadzone do skóry wzdłuż meridianów, aby poprawić przepływ chi. Możesz być zaskoczony tym, że akupunktura jest rzadko opisywane jako bolesne. W rzeczywistości, wiele osób uważa, że relaks, a nawet zasnąć w trakcie leczenia.

Physical Therapy

Dobry fizjoterapeuta połączą pasywne i aktywne leczenie, ponieważ ćwiczenia są niezbędne dla długotrwałego imporvement w bólu pleców.

Aktywna terapia wymaga udziału pacjenta. Terapeuta będzie określić, które ćwiczenia są najlepsze dla danego stanu, i nadzoruje was w tych ćwiczeniach, aby zapewnić, że robisz je poprawnie. Będą one obejmować:

* Rozciąganie

* Budynek wytrzymałościowe ćwiczenia

* Ćwiczenia aerobowe.

Passive terapia odbywa się na ciebie, zwykle gdy jesteś relaks i obejmuje:

* Terapia ciepło lub na zimno

* Elektryczna stymulacja

* USG

* Masaż

Jonoforeza * (wstawiając leku przez nieuszkodzoną skórę przy użyciu prądu elektrycznego).

Inne alternatywy dla chirurgii

Oprócz tych 3 warunków, wielu innych nie chirurgiczne zabiegi istnieją dla bólu pleców, a wśród nich: masaż, oraz stosowanie ziół i naturalnych suplementów.